Czwartek, 17.01.2019
Imieniny: Antoniego, Henryki i Mariana

Audycja muzyczna.

23 listopada 2017 roku, po drugiej godzinie lekcyjnej, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – VII uczestniczyli w koncercie muzycznym, przygotowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pod tytułem "Lajkoniku laj,laj". Prowadząca koncert przekazała nam różne ciekawostki dotyczące tańców narodowych oraz muzyki i instrumentarium z Krakowa i jego okolic . Dzieci mogły podziwiać mazury i mazurki w wykonaniu pary tancerzy. Poznały również nazwy i elementy żeńskiego i męskiego stroju krakowski
26.11.2017

23 listopada 2017 roku, po drugiej godzinie lekcyjnej, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – VII uczestniczyli w koncercie muzycznym, przygotowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pod tytułem "Lajkoniku laj,laj". Prowadząca koncert przekazała nam różne ciekawostki dotyczące tańców narodowych oraz muzyki i in-strumentarium z Krakowa i jego okolic . Dzieci mogły podziwiać mazury i mazurki w wy-konaniu pary tancerzy. Poznały również nazwy i elementy żeńskiego i męskiego stroju krakowskiego, a my wszyscy podziwialiśmy kunszt ich wykonania oraz historie z nimi związane.

W dalszej części koncertu chętne dzieci miały okazję uczyć się podstawowych kroków krakowiaka. Dzieci żywiołowo reagowały na słuchane utwory muzyczne i chętnie uczestniczyły w przygotowanej dla nich zabawie. No i oczywiście przez cały czas towarzyszyła nam piękna muzyka ludowa.

Uczniowie byli zadowoleni z uczestnictwa w tej audycji, ponieważ nie tylko mogli poznać nowe instrumenty, ale również posłuchać muzyki w wy-konaniu prawdziwych artystów oraz nauczyć się zasad zachowania podczas koncertu. To było naprawdę miłe przeżycie.