Czwartek, 17.01.2019
Imieniny: Antoniego, Henryki i Mariana

Jasełka

Dnia 21 grudnia 2017, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy drugiej i trzeciej pod opieką p. Anety Gruszczyk i p. Ewy Kichler. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ brali w nich udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.
27.12.2017

Dnia 21 grudnia 2017, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy drugiej i trzeciej pod opieką p. Anety Gruszczyk i p. Ewy Kichler. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ brali w nich udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

O wyznaczonej godzinie – 8.30 – wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na salę gimnastyczną, na której miało odbyć się przedstawienie. Jasełka rozpoczęły się wystąpieniem pani Anety Gruszczyk, która zaprosiła nas do obejrzenia przedstawienia oraz wspólnego kolędowania. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Anioły, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka w  wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Cała społeczność szkolna nagrodziła ich gromkimi brawami. Te jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością za rok.