Niedziela, 21.04.2019
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Szkolny Konkurs Ekologiczny.

11 kwietnia odbył się szkolny konkurs ekologiczny, w którym udział wzięło 20 uczniów.  Startowali oni w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV – VI i klasa VII. Celem konkursu było : upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczenia oraz  aktywnych formach ochrony. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań.  Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie : Szymon Ciemniewski i Patryk Górmiński z klasy VI oraz Piotr Skowroński z klasy V.
19.04.2018

11 kwietnia odbył się szkolny konkurs ekologiczny, w którym udział wzięło 20 uczniów.  Startowali oni w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV – VI i klasa VII. Celem konkursu było : upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczenia oraz  aktywnych formach ochrony. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań.  Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie : Szymon Ciemniewski i Patryk Górmiński z klasy VI oraz Piotr Skowroński z klasy V. W kategorii klas starszych w kolejnym etapie udział wzięli : Mikołaj Komorowski, Agata Górna i Beata Jabczyńska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które ufundowane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kontynuacją zmagań ekologicznych był udział laureatów szkolnego konkursu w Gminnej Olimpiadzie Ekologicznej, która odbyła się 12 kwietnia w ZPS w Kijewie Królewskim. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikował się Szymon Ciemniewski, który 26 kwietnia będzie reprezentował naszą szkołę w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej.