Czwartek, 27.06.2019
Imieniny: Cypriana, Emanueli i Władysława

Wielkanocne inspiracje.

Wielkanoc to przede wszystkim świąteczne wypieki, barwienie jajek i gotowanie wielkanocnych potraw. Ważnym elementem świąt wielkanocnych są oczywiście wiosenne dekoracje, które wprowadzają do wnętrza miłą atmosferę. To one tworzą we wnętrzu odpowiedni nastrój. Wielkanocne ozdoby to również doskonały sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza.
10.04.2019

Wielkanoc to przede wszystkim świąteczne wypieki, barwienie jajek i gotowanie wielkanocnych potraw. Ważnym elementem świąt wielkanocnych są oczywiście wiosenne dekoracje, które wprowadzają do wnętrza miłą atmosferę. To one tworzą we wnętrzu odpowiedni nastrój. Wielkanocne ozdoby to również doskonały sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza.

 

Dekoracja stołu na Wielkanoc.

Wiosenna dekoracja stołu to nie tylko kolorowa zastawa. Śmiało możemy korzystać z białej, w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym, uzupełniając stół kolorowymi dodatkami. Może to być obrus w pastelowym odcieniu fioletu lub błękitu, do tego biały lub przezroczysty wazon ze świeżymi, ciętymi kwiatami.

Wielkanoc w kolorze zielonym.

Zielony to kolor idealny do dekoracji wielkanocnych. Można go zastosować zarówno w dodatkach na świątecznym stole, takich jak zastawa, serwetki, obrusy czy pisanki zabarwione na ten kolor. Jak się okazuje zieleń idealnie prezentuje się w całościowej aranżacji wielkanocnego stołu.

Kolorowe pisanki na Wielkanoc.

Jednym z najważniejszych symboli świątecznych, a zarazem świetną dekoracją stołu są pisanki. To one znajdują się w koszyczku ze święconką, ozdabiają wielkanocny stół i są głównym elementem świątecznych dekoracji.

Baranek z masy solnej to ciekawy i oryginalny pomysł na świąteczną dekorację. Na wielkanocnym stole zawsze można postawić cukrowego baranka kupionego w sklepie, ale jeśli nie jesteśmy łasuchami możemy wykonać własnoręcznie baranka z masy solnej.

Rzeżucha to obowiązkowy element świąt wielkanocnych. Pełni rolę dekoracyjną i coraz bardziej doceniamy jej walory smakowe. Rzeżuchę możemy posiać w skorupce jajka, w dekoracyjnym półmisku czy talerzu.

Pisanki malowane techniką ombre to minimum pracy i maksimum efektu. Pisanka wielkanocna malowana techniką ombre to bardzo ciekawa i modna interpretacja wielkanocnej pisanki.

Mazurek w kształcie pisanki. Na wielkanocnych stołach goszczą najczęściej mazurki prostokątne. Warto jednak przełamać tę tradycję i przygotować mazurkową pisankę, która z pewnością przypadnie do gustu domownikom.

Bezglutenowa babka wielkanocna.

Babka piaskowa to jedno z najczęściej pojawiających na naszych wielkanocnych stołach ciast. W tradycyjnej wersji deser ten zawiera jednak gluten, na który wiele osób jest uczulone. W tej sytuacji nie musisz rezygnować ze świątecznych tradycji wystarczy, że upieczesz bezglutenową babkę wielkanocną!

Wielkanocne kompozycje z kwiatów.

Pierwsze, wiosenne kwiaty i ich jasne odcienie są najlepszą dekoracją wnętrz na wiosnę. Kwiaty cięte zawsze doskonale prezentują się w szklanych wazonach, ale czasem warto sięgnąć po oryginalne naczynia czy donice, dzięki którym nasza kompozycja nabierze nowego charakteru.

Dekoracje wielkanocne z kwiatów to doskonały sposób na wiosenną atmosferę w naszym mieszkaniu. Do tego rodzaju ozdób idealnie sprawdzają się kwiaty cebulowe jak: hiacynty, narcyzy czy szafirki.

Wielkanocne wianki to doskonała forma dekoracji. Możemy powiesić je na drzwiach lub w oknie i dzięki temu prostemu zabiegowi wprowadzimy do wnętrza wiosenną atmosferę.

Źródło:Internet